Viestinnän, matkailun ja markkinoinnin yhteystiedot

Jyväskylä

Viestintäjohtaja Helinä Mäenpää
helina.maenpaa@jyvaskyla.fi
p. 014 266 1558, 050 548 7422

  • viestinnän ja markkinoinnin johtaminen ja koordinointi
  • konsernihallinnon viestintä
  • kaupunginvaltuuston ja –hallituksen viestintä
  • häiriö- ja kriisiviestintä

Verkkoviestintäpäällikkö Mikael Ratschinskij
mikael.ratschinskij@jyvaskyla.fi
p. 014 266 1564, 0400 942 104

Verkkoviestinnän asiantuntija Jaana Pinson
jaana.pinson@jyvaskyla.fi
p. 014 266 1562, 050 368 0472

Verkkoviestinnän asiantuntija Outi Kaakkuri
outi.kaakkuri@jyvaskyla.fi
p. 014 266 1506, 050 540 4903

Markkinointiviestinnän koordinaattori Terhi Pekkarinen
terhi.pekkarinen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 1563, 050 548 8691

Kansainvälisten yhteyksien päällikkö Satu Heikkinen
satu.heikkinen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 1561

Muut yhteystiedot
faksi 014 266 1548
käyntiosoite: Kaupungintalo, Vapaudenkatu 32, Jyväskylä
PL 193, 40101 Jyväskylä
Jyväskylän kaupunki
Jyväskylän seutu
Konsernihallinto

Elinkeinomarkkinointi

Markkinointipäällikkö Suvi Vuojolainen
suvi.vuojolainen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 8975, 050 311 8820

Markkinointikoordinaattori Taija Lappeteläinen
taija.lappetelainen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 7135, 040 523 9321

Markkinointiassistentti Raisa Nerg
raisa.nerg@jyvaskyla.fi
p.014 266 8729, 050 322 9082

Muut yhteystiedot
Business Jyväskylän toimisto
Käynti- ja postiosoite: Vapaudenkatu 46 B (2.krs), 40100 Jyväskylä
www.businessjyvaskyla.fi

Kulttuuri- ja liikuntapalvelut

Viestintäpäällikkö Antti Laukkarinen
antti.laukkarinen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4011, 050 310 0180
Kilpisenkatu 1, PL 341, 40101 Jyväskylä

  • kaupungin henkilöstöviestinnän koordinointi

Jyväskylän kansalaisopisto

Viestinnän asiantuntija Reetta Kankainen
reetta.kankainen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4097, 050 311 8839
Vapaudenkatu 39-41, 40100 Jyväskylä
Jyväskylän kansalaisopisto

Liikunta

Suunnittelupäällikkö Anna-Leena Sahindal
anna-leena.sahindal@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4308
Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä
Liikuntapalvelut

Kulttuuripalvelut

Kulttuuripalvelut

Jyväskylän kaupunginkirjasto / Keski-Suomen maakuntakirjasto

Viestinnän asiantuntija Reetta Kankainen
reetta.kankainen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4097, 050 311 8839
Vapaudenkatu 39-41, 40100 Jyväskylä
Jyväskylän kaupunginkirjasto
Keskikirjastot

Jyväskylän kaupunginteatteri

Vapaudenkatu 36, 40100 Jyväskylä
Jyväskylän kaupunginteatteri

Viestintä- ja tuotantokoordinaattori Outi Kasanen
outi.kasanen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4174, 050 340 7293

Markkinointipäällikkö Jouni Huhtaniemi
jouni.huhtaniemi@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4183

Markkinoija Saija Jäntti
saija.jantti@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4175

Teatterikuraattori Antti Niskanen
antti.niskanen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 1925

Graafikko Eija Haukka (Marjo Vihavaisen sijainen)
eija.haukka@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4187

Jyväskylä Sinfonia

Viestintä- ja markkinointikoordinaattori Outi Räsänen (Jenni Hakolan sijainen)
outi.rasanen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4167
Puistokatu 2, 40100 Jyväskylä
Jyväskylä Sinfonia

Museopalvelut

Markkinointi- ja viestintävastaava Tarja Poikonen
tarja.poikonen@jyvaskyla.fi
puh. 014 266 4596, 050 401 0860

Alvar Aalto -museo

Tiedottaja Annukka Pakarinen
annukka.pakarinen@alvaraalto.fi
puh. 050 381 0143
Alvar Aallonkatu 7, PL 461, 40101 Jyväskylä
Alvar Aalto -museo

Jyväskylän Taidemuseo

Amanuenssi Leena Lokka
leena.lokka@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4395
Kilpisenkatu 8, PL 165, 40101 Jyväskylä
Jyväskylän Taidemuseo

Keski-Suomen museo

Museolehtori Tuula Vuolio-Vallenius
tuula.vuolio-vallenius@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4363
Alvar Aallon katu 7, PL 634, 40101 Jyväskylä
Keski-Suomen museo

Suomen käsityön museo / Suomen kansallispukukeskus / Konservointikeskus

Amanuenssi Sari Koskinen
sari.k.koskinen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 3987, 050 413 9051
Kilpisenkatu 12, 40100 Jyväskylä
Suomen käsityön museo
Suomen kansallispukukeskus
Konservointikeskus

Kasvun ja oppimisen palvelut

Viestintäpäällikkö Antti Laukkarinen
antti.laukkarinen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4011, 050 310 0180
Kilpisenkatu 1
PL 341, 40101 Jyväskylä

Varhaiskasvatus, perusopetus ja nuorisopalvelut

Viestinnän asiantuntija Minna Hakkarainen
minna.hakkarainen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4029, 040 528 6226
Kilpisenkatu 1, PL 341, 40101 Jyväskylä
Perusopetus
Varhaiskasvatus ja esiopetus
Nuorisopalvelut
Nuorten Jyväskylä

Sosiaali- ja terveyspalvelut
Avoterveydenhuolto ja terveyskeskussairaalat

Viestinnän asiantuntija Miia Kantola
miia.kantola@jyvaskyla.fi
p. 014 266 8976, 050 452 4762
Kilpisenkatu 1, 3. krs., PL 1008, 40101 Jyväskylä

Sosiaalipalvelut ja perheiden ennaltaehkäisevät sosiaali- ja terveyspalvelut

Viestinnän asiantuntija Tuija Ijäs
tuija.k.ijas@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4243, 050 566 2193
Kilpisenkatu 1, 3. krs., 40100 Jyväskylä

Vanhuspalvelut

Koordinaattori Sanna Siniluhta
sanna.siniluhta@jyvaskyla.fi
p. 014 266 3858
Keljonkatu 26, 40600 Jyväskylä

Graafinen suunnittelu

Graafinen suunnittelija Pirjo Ala-Hynnilä
pirjo.ala-hynnila@jyvaskyla.fi
p. 014 266 3024, 040 565 9010
Kilpisenkatu 1, 3. krs., PL 275, 40101 Jyväskylä

Kaupunkirakennepalvelut

Viestintäpäällikkö Jari Salomaa
jari.salomaa@jyvaskyla.fi
p. 014 266 5015, 050 511 2570
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä
Kaupunkirakennepalvelut

Asemakaavoitus, Liikenne- ja viheralueet

Vuorovaikutussuunnittelija Kaisa Ristimella
kaisa.ristimella@jyvaskyla.fi
p. 014 266 2248, 050 472 8618
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä

Erikoissuunnittelija Ilona Leikas
ilona.leikas@jyvaskyla.fi
p. 014 266 8744, 050 574 6062
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä

Jyväskylän seudun joukkoliikenne - Linkki

Markkinointi- ja viestintäkoordinaattori Kristiina Pentikäinen
kristiina.pentikainen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 5130, 050 368 0225
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä
Jyväskylän seudun joukkoliikenne

Markkinointisuunnittelija Katja Kauppila
katja.kauppila@jyvaskyla.fi
p. 014 266 7280, 050 466 4851
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä
Jyväskylän seudun joukkoliikenne

Visit Jyväskylä

Visit Jyväskylän yhteystiedot

Visit Jyväskylä
Kilpisenkatu 1, PL 1008, 40101 Jyväskylä

Jyväskylä-info ja neuvontapalvelut

Jyväskylä-info
Asemakatu 7, 40100 Jyväskylä
Jyväskylä-info

Linkki-palvelupiste
Asemakatu 7, 40100 Jyväskylä
Linkki - Jyväskylän seudun joukkoliikenne

Palvelupiste Hannikainen
Hannikaisenkatu 17
Avoinna arkisin klo 8-16 (kesä-elokuussa klo 8-15)
palvelupistehannikainen[at]jkl.fi
Palvelupiste Hannikainen

OIVA-keskus
Keljonkatu 26, A-talo, Jyväskylä
p. 014 266 1801
Ikäihmisten palvelut

Korpilahden asiointipiste
Virastokuja 2, 41800 Korpilahti
p. 014 266 0119
Korpilahden asiointipiste

Tikkakosken asiointipiste
Kirkkokatu 11, 41160 Tikkakoski
p. 014 266 2005
Tikkakosken asiointipiste

Konsernin muut

Jyväskylän Energia

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Merja Heinonen
merja.heinonen@jenergia.fi
p. 050 593 6548
Kivääritehtaankatu 6 C, 2. krs., PL 4, 40101 Jyväskylä
Jyväskylän Energia

Jyväskylän ammattikorkeakoulu

Markkinointipäällikkö Heli Toivola
heli.toivola@jamk.fi
p. 040 580 1659
Rajakatu 35, 40100 Jyväskylä
JAMK

Gradia

Viestintäpäällikkö Niina Luttinen
niina.luttinen@jao.fi
p. 040 341 5133
Viitaniementie 1 C, PL 472, 40101 Jyväskylä
Gradia

Jyväskylä