19.3.2026
Työntalon asiakaspalvelu palaa toiseen kerrokseen 20.3. – sisäänkäynti siirtyy takaisin pääovelle
Työntalo sijaitsee Jyväskylässä osoitteessa Hannikaisenkatu 11–13. Asiakaspalvelu ilman ajanvarausta siirtyy samasta päivästä alkaen takaisin toiseen kerrokseen.
Kun tulet tapaamiseen, odota toisen kerroksen aulassa. Jos saamassasi ajanvarauskutsussa tapaamispaikaksi on merkitty kolmas kerros, voit edelleen odottaa siellä kutsun ohjeiden mukaan. Jos asioit ilman ajanvarausta, ilmoittaudu ensin toisen kerroksen infopisteellä.
Tapaamiset voivat sijaita eri osoitteissa. Työnhakijoilla voi olla tapaamisia Työntalon lisäksi Asemakadulla Jyväskylässä tai Virastotiellä Muuramessa. Tarkista tapaamispaikka aina saamastasi kutsusta, sillä se voi vaihdella.
Työntalossa voi hoitaa muun muassa työnhakuun liittyviä asioita ilman ajanvarausta arkisin kello 9–15.30. Saat paikan päällä tukea omavalmentajalta, voit jättää asiakirjoja ja käyttää tietokonetta sekä tulostinta työnhakuun.
International House Jyväskylän maahanmuuttaneiden monikielisen ohjauksen ja neuvonnan palvelut ilman ajanvarausta sijaitsevat Työntalon toisessa kerroksessa.