Kyselyn vastausaika on 25.3.-25.4.

Lisätietoja

Liikuntajohtaja Anna-Leena Sahindal
p. 050 3249314, anna-leena.sahindal[a]jyvaskyla.fi

Jyväskylän kaupungin liikuntapalvelut toteuttaa ensimmäistä kertaa seurakyselyn yhteistyössä Keski-Suomen Liikunta ry:n kanssa. Tällä kyselyllä kartoitetaan jyväskyläläisiltä liikunta- ja urheilutoimintaa järjestäviltä seuroilta mm.  laji- ja ikäkohtaisia harrastajamääriä, keskeisiä toimintaympäristöjä sekä lisäksi vaihtuvin teemoin seurojen muuta toimintaa.

Kysely on tarkoitus toteuttaa jatkossa kahden vuoden välein, jotta saamme koottua ajantasaista seurantatietoa seurojen toiminnasta sekä kaupungin liikunnan kansalaistoiminnan kokonaislaajuudesta. Jokaisen seuran vastaus on siis arvokas. Vastauksista saatua tietoaineistoa hyödynnetään palvelujen ja avustusmuotojen suunnittelun ja kehittämisen tukena. Kyselyyn vastaamisen arvioitu kesto on noin 20 minuuttia.

Keski-Suomen Liikunta Ry tarjoaa kaikille kyselyyn vastanneille ilmaisen seurahallinnon koulutuksen (arvo n. 400 euroa), jonka ajankohta ja sisältö on seuran ja KesLin sovittavissa. Lisätietoja toimisto@kesli.fi, www.kesli.fi.

Kyselyn vastausaika on 25.3.–25.4.

Kysely jyväskyläläisille liikunta- ja urheiluseuroille Office Formsissa