Hyppää pääsisältöön

Viestintäjohtaja Emmi Palokangas
emmi.palokangas@jyvaskyla.fi
p. 050 312 5370

  • viestinnän ja markkinoinnin johtaminen ja koordinointi
  • konsernihallinnon viestintä
  • kaupunginvaltuuston ja –hallituksen viestintä
  • häiriö- ja kriisiviestintä

Markkinointiviestinnän koordinaattori Terhi Pekkarinen
terhi.pekkarinen@jyvaskyla.fi
p. 050 548 8691

Markkinointipäällikkö Jaana Ruponen
jaana.ruponen@jyvaskyla.fi
p. 050 344 6496
Tapahtumakaupunki Jyväskylä
Jyväskylä Convention Bureau

Kansainvälisten yhteyksien päällikkö Satu Heikkinen
satu.heikkinen@jyvaskyla.fi
p. 050 325 5110

Muut yhteystiedot
faksi 014 266 1548
käyntiosoite: Kaupungintalo, Vapaudenkatu 32, Jyväskylä
PL 193, 40101 Jyväskylä
Konsernihallinto

Sosiaali- ja terveyspalvelut

Viestintäpäällikkö Jari Salomaa
jari.salomaa@jyvaskyla.fi
p. 050 511 2570
Kilpisenkatu 1, 3. krs., PL 1008, 40101 Jyväskylä

Avoterveydenhuolto ja kaupunginsairaala

Viestintäpäällikkö Jari Salomaa
jari.salomaa@jyvaskyla.fi
p. 050 511 2570
Kilpisenkatu 1, 3. krs., PL 1008, 40101 Jyväskylä
- koronaviestintä

Viestinnän asiantuntija Elina Laiho-Logren
elina.laiho-logren@jyvaskyla.fi
p. 050 517 4213
Kilpisenkatu 1, 3. krs., PL 1008, 40101 Jyväskylä
- koronarokotusviestintä

Sosiaalipalvelut ja perheiden ennaltaehkäisevät sosiaali- ja terveyspalvelut

Viestinnän asiantuntija Tuija Ijäs
tuija.k.ijas@jyvaskyla.fi
p. 050 566 2193
Kilpisenkatu 1, 3. krs., 40100 Jyväskylä

Ikääntyneiden palvelut

Viestinnän asiantuntija Sanna Siniluhta
sanna.siniluhta@jyvaskyla.fi
p. 050 3616 011
Kilpisenkatu 1, 3.krs., 40100 Jyväskylä

Kasvun ja oppimisen palvelut

Viestintäpäällikkö Antti Laukkarinen
antti.laukkarinen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4011, 050 310 0180
Kilpisenkatu 1
PL 341, 40101 Jyväskylä

Varhaiskasvatus ja perusopetus

Viestinnän asiantuntija Minna Hakkarainen
minna.hakkarainen@jyvaskyla.fi
p. 040 528 6226
Kilpisenkatu 1, PL 341, 40101 Jyväskylä
Perusopetus
Varhaiskasvatus ja esiopetus

Nuorisopalvelut

Viestinnän asiantuntija Esa Linna
esa.linna@jyvaskyla.fi
p. 040 5568 726
Kilpisenkatu 1, 1.krs. 40100 Jyväskylä
Nuorisopalvelut
Nuorten Jyväskylä

Kaupunkirakennepalvelut

Vuorovaikutussuunnittelija Kaisa Ristimella
kaisa.ristimella@jyvaskyla.fi
p. 050 472 8618
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä
Kaupunkirakennepalvelut

Asemakaavoitus
Liikenne- ja viheralueet

Vuorovaikutussuunnittelija Kaisa Ristimella
kaisa.ristimella@jyvaskyla.fi
p. 050 472 8618
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä

Erikoissuunnittelija Päivi Pelkonen
paivi.pelkonen@jyvaskyla.fi
p. 050 342 4668
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä

Kulttuuri- ja liikuntapalvelut

Viestintäpäällikkö Antti Laukkarinen
antti.laukkarinen@jyvaskyla.fi
p. 014 266 4011, 050 310 0180
Kilpisenkatu 1, PL 341, 40101 Jyväskylä

Liikuntapalvelut

Suunnittelija Jenna Koistinen
jenna.koistinen@jyvaskyla.fi
p. 050 477 6787
Kuntoportti 3 (2. krs)
40700 Jyväskylä
Liikuntapalvelut

Kulttuuripalvelut

Kulttuuri- ja osallisuuspalvelujen yhteystiedot

Jyväskylän kaupunginkirjasto / Keski-Suomen maakuntakirjasto
Jyväskylän kansalaisopisto

Vapaudenkatu 39-41, 40100 Jyväskylä
Jyväskylän kaupunginkirjasto
Keskikirjastot
Jyväskylän kansalaisopisto

Viestinnän asiantuntija Tytti Tyrväinen
tytti.tyrvainen@jyvaskyla.fi
p. 050 311 8839
Vapaudenkatu 39-41
PL 50, 40101 Jyväskylä

Jyväskylän kaupunginteatteri

Vapaudenkatu 36, 40100 Jyväskylä
Jyväskylän kaupunginteatteri

Kuva
Jyväskylän kaupunginteatteri

Markkinointipäällikkö Jouni Huhtaniemi
jouni.huhtaniemi@jyvaskyla.fi
p. 040 556 9810

Markkinoija Saija Jäntti
saija.jantti@jyvaskyla.fi
p. 040 834 5706

Teatterikuraattori Antti Niskanen
antti.niskanen@jyvaskyla.fi
p. 050 413 8027

Tiedottaja Kerttu Keto
kerttu.keto@jyvaskyla.fi
p. 050 311 8916

Graafinen suunnittelija Eija Haukka
eija.haukka@jyvaskyla.fi
p. 050 761 4625

Jyväskylä Sinfonia

Viestintä- ja markkinointikoordinaattori Suvi Lindell-Mäkelä
suvi.lindell-makela@jyvaskyla.fi
p. 040 064 0109, arkisin 8-16
Puistokatu 2, 40100 Jyväskylä
Jyväskylä Sinfonia

Kuva
Jyväskylä Sinfonia

Museopalvelut

Markkinointi- ja viestintävastaava Tarja Poikonen (perheavapaalla)
tarja.poikonen@jyvaskyla.fi
p. 050 401 0860

Alvar Aalto -museo

Tiedottaja Annukka Pakarinen
annukka.pakarinen@alvaraalto.fi
p. 050 381 0143
Alvar Aallonkatu 7, PL 461, 40101 Jyväskylä
Alvar Aalto -museo

Jyväskylän Taidemuseo

Amanuenssi Leena Lokka
leena.lokka@jyvaskyla.fi
p. 050 542 0527
Kilpisenkatu 8, PL 165, 40101 Jyväskylä
Jyväskylän Taidemuseo

Keski-Suomen museo

Museolehtori Anna Muittari
(1.2.2021-31.1.2023)
anna.muittari@jyvaskyla.fi
p. 050 311 8879
Alvar Aallon katu 7, PL 634, 40101 Jyväskylä
Keski-Suomen museo

Kuva
Kemun logo

Suomen käsityön museo / Suomen kansallispukukeskus / Konservointikeskus

Amanuenssi Sari Koskinen
sari.k.koskinen@jyvaskyla.fi
p. 050 413 9051
Kilpisenkatu 12, 40100 Jyväskylä
Suomen käsityön museo
Suomen kansallispukukeskus
Konservointikeskus

Kuva
Suomen käsityön museo logo, neliskulmainen

Verkkoviestintä

Verkkoviestintäpäällikkö Mikael Ratschinskij
mikael.ratschinskij@jyvaskyla.fi
p. 040 094 2104

Verkkoviestinnän asiantuntija Jaana Pinson
jaana.pinson@jyvaskyla.fi
p. 050 368 0472

Verkkoviestinnän asiantuntija Outi Kaakkuri
outi.kaakkuri@jyvaskyla.fi
p. 050 540 4903

Jyväskylän seudun työllisyyden kuntakokeilu

Viestinnän asiantuntija Leena Petman
leena.petman@jyvaskyla.fi
p. 050 598 6204
Käyntiosoite: Sepänkatu 4, 40100 Jyväskylä
Jyväskylän seudun työllisyyden kuntakokeilu

Jyväskylän seudun joukkoliikenne - Linkki

Markkinointi- ja viestintäkoordinaattori Kristiina Pentikäinen
kristiina.pentikainen@jyvaskyla.fi
p. 050 368 0225
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä
Jyväskylän seudun joukkoliikenne

Markkinointisuunnittelija Katja Kauppila
katja.kauppila@jyvaskyla.fi
p. 050 466 4851
Hannikaisenkatu 17, PL 233, 40101 Jyväskylä
Jyväskylän seudun joukkoliikenne

Kuva
Linkki

Jyväskylä-info ja neuvontapalvelut

Jyväskylä-info
Asemakatu 7, 40100 Jyväskylä
Jyväskylä-info

Linkki-palvelupiste
Asemakatu 7, 40100 Jyväskylä
Linkki - Jyväskylän seudun joukkoliikenne

Palvelupiste Hannikainen
Hannikaisenkatu 17
Avoinna arkisin klo 8-16 (kesä-elokuussa klo 8-15)
palvelupistehannikainen[at]jyvaskyla.fi
Palvelupiste Hannikainen

OIVA-keskus
Keljonkatu 26, A-talo, Jyväskylä
p. 014 266 1801
Ikäihmisten palvelut

Konsernin muut

Alva

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Merja Heinonen
merja.heinonen@alva.fi
p. 050 593 6548
Paperitehtaankatu 9, PL 4, 40101 Jyväskylä
Alva-yhtiöt Oy

Jyväskylän ammattikorkeakoulu

Markkinointipäällikkö Heli Toivola
heli.toivola@jamk.fi
p. 040 580 1659
Rajakatu 35, 40100 Jyväskylä
JAMK

Gradia

Viestintäpäällikkö Niina Luttinen
niina.luttinen@jao.fi
p. 040 341 5133
Viitaniementie 1 C, PL 472, 40101 Jyväskylä
Gradia

Elinkeinomarkkinointi

Kuva
Business Jyväskylä

Markkinointipäällikkö Suvi Vuojolainen
suvi.vuojolainen@jyvaskyla.fi
p. 050 311 8820

Markkinointikoordinaattori Taija Lappeteläinen
taija.lappetelainen@jyvaskyla.fi
p. 040 523 9321

Business Jyväskylän toimisto
Hannikaisenkatu 17, 40100 Jyväskylä
Business Jyväskylä

Jyväskylän seudun matkailumarkkinointi ja -neuvonta

Kuva
Visit Jyväskylä Region kirjoitettuna logoon

Visit Jyväskylä Region - yhteystiedot
Kilpisenkatu 1, PL 1008, 40101 Jyväskylä
Visit Jyväskylä Region