Vesiliikunta

Toimintakausi

Ohjattujen liikuntaryhmien toimintakausi on 2.9.−14.12.2019 ja 7.1.−9.5.2020.

Hiihtolomalla 24.2.-1.3.2020 ohjatussa liikunnassa on poikkeva aikataulu. 

Pyhäpäivien ja aattopäivien aikataulut.

Tähdellä *) merkittyihin ryhmiin ilmoittautuminen tapahtuu sähköisen ilmoittautumisjärjestelmän kautta tai soittamalla p. 014 266 7736.

Hinnasto

kertamaksu tai sarjakortti. Ohjatun liikunnan hinnasto uimahalleilla

Kevät 2020

AaltoAlvari

Ryhmät aaltoaltaassa, ellei toisin mainita

Maanantai

08.30–09.15  Vesijumppa
Ohjaaja: Igor Malytchev

09.30−10.15  Vesijumppa, kevennetty
Ohjaaja: Hanna Leino

09.15−10.00  Vesijumppa, yksilöllisesti avustettu (koskiallas)*
Ohjaaja: Lotta Lepoaho

16.30–17.15  Syvänveden vesijumppa (25m allas)
Ohjaaja: Mette Nenonen

17.15−18.00  Nuorten uinti, erityistä tukea tarvitsevat (50m allas)*
Ohjaaja: Heli Sohkanen

18.30−19.15  Lasten uinti, erityistä tukea tarvitsevat (opetusallas)*
Ohjaaja: Kaisa Simo

19.45−20.30  Vesijumppa
Ohjaaja: Mimmi Turpeinen

 

Tiistai

08.30−09.15  Vesijumppa, sydän- ja verenpainetautia sairastaville
Ohjaaja: Heidi Havilehto

09.30−10.15  Vesijumppa, seniorit ja viittomakieliset
Ohjaaja: Heidi Havilehto

15.00−15.45  Vesijumppa, Mieli Virkeäksi (25m allas)*
Ohjaaja: Tiina Päivärinta

18.15–19.00  Lasten uinti, erityistä tukea tarvitsevat (opetusallas)*
Ohjaaja: Anni Laakso

18.15–19.00  Syvänveden vesijumppa (25m allas)
Ohjaaja: Petra Jumisko

19.45−20.30  Vesijumppa, kevennetty
Ohjaaja: Jaana Kiiskinen

 

Keskiviikko

08.30−09.20  Vesiliikunta, vaikeasti vammaiset (koskiallas)*
Ohjaaja: Heli Sohkanen ja Lotta Reinikainen

08.30−09.15  Vesijumppa, tule –oireiset*
Ohajaja: Tarja Oksanen

09.30−10.15  Vesijumppa, tule –oireiset*
Ohajaja: Tarja Oksanen

18.15–19.00  Syvänveden vesijumppa (25m allas)
Ohjaaja: Mimmi Turpeinen

19.45−20.30  Vesicircuit (koskiallas)
Ohjaaja: Mimmi Turpeinen

 

Torstai

09.30–10.15  Vesijumppa, seniorit
Ohjaaja: Lotta Reinikainen

17.15−18.00  Nuorten uinti, kehitysvammaiset (50m allas)*
Ohjaaja: Tiina Päivärinta

18.15−19.00  Lasten uinti, kehitysvammaiset (opetusallas)*
Ohjaaja: Tiina Päivärinta

17.00–17.45  Vesijuoksu (25m allas)
Ohjaaja: Jaana Kiiskinen

19.45−20.30  Vesijumppa
Ohjaaja: Petra Jumisko

 

Perjantai

08.30–09.15  Vesijumppa, Wire*
Ohjaaja: Tarja Oksanen

09.30−10.15  Vesijumppa, seniorit
Ohjaaja: Igor Malytchev

 

Wellamo

Ryhmät monitoimialtaassa, ellei toisin mainita.

Maanantai

11.00–11.45  Vesijumppa, seniorit*
Ohjaaja: Sirkku Hiljanen-Coutts

12.00–12.45  Vesijumppa, kevennetty
Ohjaaja: Sirkku Hiljanen-Coutts

18.30–19.15  Vesijumppa, Kilokaarti®*
Ohjaaja: Heidi Vainikka

19.30–20.15  Vesijumppa
Ohjaaja: Krista Kiiskinen

 

Tiistai

06.30–07.15  Vesijumppa
Ohjaaja: Lotta Reinikainen

08.30–09.15  Vesijumppa
Ohjaaja: Katju Kauppinen

09.30–10.15  Vesijumppa, seniorit
Ohjaaja: Katju Kauppinen

14.00–14.45  Vesijumppa, Mieli Virkeäksi*
Ohjaaja: Hanna Leino

15.00−15.45  Vesijumppa, seniorit
Ohjaaja: Hanna Leino

18.30–19.15  Vesicircuit
Ohjaaja: Satu Vertainen

19.30–20.15  Vesijumppa
Ohjaaja: Satu Vertainen

 

Keskiviikko

08.30−09.15  Vesijumppa, seniorit*
Ohjaaja: Krista Kiiskinen

09.30–10.15  Vesijumppa, seniorit*
Ohjaaja: Krista Kiiskinen

14.00–14.45  Vesijumppa
Ohjaaja: Kati Siitari

18.00−18.45  Vesijumppa, liikuntarajoitteiset*
Ohjaaja: Sirkku Hiljanen-Coutts

19.00−19.45  Vesijumppa, näkövammaiset*
Ohjaaja: Sirkku Hiljanen-Coutts

 

Torstai

09.30–10.15  Vesijumppa kehitysvammaiset*
Ohjaaja: Sirkku Hiljanen-Coutts

13.00−13.45  Vesijumppa, seniorit
Ohjaaja: Lassi Kotovaara ja Lotta Lepoaho

14.00−14.45  Vesijumppa, seniorit
Ohjaaja: Lassi Kotovaara ja Lotta Lepoaho

17.00–17.45  Vesijumppa, kevennetty
Ohjaaja: Krista Kiiskinen

18.00–18.45  Vesijumppa
Ohjaaja: Krista Kiiskinen

 

Perjantai

08.30−09.15  Vesijumppa, seniorit
Ohjaaja: Tia-Maria Salmi

09.30−10.15  Vesijumppa, kevennetty
Ohjaaja: Tia-Maria Salmi

16.00–16.45  Vesijumppa
Ohjaaja: Heidi Havilehto

16.50–17.35  Vesijumppa, ohjaus myös viittomakielellä
Ohjaaja: Heidi Havilehto

 

Lauantai

10.30–11.15  Vesijumppa
Ohjaaja: vaihtuva ohjaaja

11.30–12.15  Vesijumppa
Ohjaaja: vaihtuva ohjaaja