Suoraan sisältöön

Jyväskylän kaupunki
Kulttuuripalvelut
Vapaudenkatu 39-41, 4. krs.
40100 Jyväskylä
Huom! Käynti kansalaisopiston päädystä

kulttuuripalvelut[at]jkl.fi
(sähköpostiosoite tavoittaa
koko henkilöstön)

Henkilökohtaiset osoitteet
löydät Yhteystiedot-sivulta.

KulttuuriAitta

Kulttuuriaitan yhteystiedot


Koordinaattori Marjo Tiainen-Niemistö
p. 014 266 4048/ 040 736 4328
marjo.tiainen-niemisto[at]jkl.fi

  • Hallinto ja talous
  • Toiminnan suunnittelu ja organisointi
  • Valtakunnallinen ja alueellinen yhteistyö

Jyväskylä

Suunnittelija Hanna Brotkin (sij. 1.9.2017-31.10.2018)
p. 014 26 68775 / 050 325 2904
hanna.brotkin[at]jkl.fi

  • Toiminnan suunnittelu ja organisointi
  • Viestintä
  • Jyväskylän ohjelman organisointi
  • Taidetestaajat -hanke

Kulttuuriyhdysopettaja Leena Kantonen
p. 014 266 4047 / 050 590 1045
leena.kantonen[at]jkl.fi

  • Jyväskylän kaupungin kulttuuriopetussuunnitelma Kompassi
  • Jyväskylän alakoulujen yhteyshenkilö kulttuurivastaavaverkostossa

Hankekoordinaattori Kirsti Tuuri
Harrastelaturi-hanke
p. 014 26 64046 / 040 707 2146
kirsti.tuuri@jkl.fi

Muurame

Kulttuuritoimen päällikkö Anne Patrikainen
etunimi.sukunimi@muurame.fi, p. 014 659 733

Hankasalmi

Suunnittelijaopettaja Miikka Laihonen
etunimi.sukunimi@hankasalmi.fi, p. 014 2671 365

Toivakka

Kulttuuritoimen vastaava, kirjastonjohtaja Katariina Siironen
kirjasto@toivakka.fi, p. 040 632 9225

Uurainen

Kulttuuriyhdysopettaja Laura Kankaanniemi
laura.kankaanniemi@uurainen.fi

Laukaa

Kirjastotoimenjohtaja Laura Hekkala-Vatula
Laura.Hekkala-Vatula@laukaa.fi

Kulttuuriyhdysopettaja Paula Arosuhanto
paula.arosuhanto@laukaa.fi

Petäjävesi

Kulttuuriohjaaja Olli Koponen
olli.koponen@petajavesi.fi, p. 014 2673 163

Keuruu

Vapaa-aikasihteeri Virva Asp
virva.asp@keuruu.fi, p.040 7160 681

Multia

Vapaa-aikasihteeri Pirkko Nejlik
pirkko.nejlik@multia.fi, p. 040 301 6230